ΝΕΑ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ERASMUS+

Ανακοινώνουμε την υπογραφή συμφωνίας κινητικότητας στα πλαίσια του Erasmus+ μεταξύ του Τμήματος Τεχνολογιών Ψηφιακής Βιομηχανίας του ΕΚΠΑ και του Department of Computer Science and Electrical Engineering, University of Stavanger, Norway. Η κινητικότητα αφορά ανταλλαγή προπτυχιακών/μεταπτυχιακών φοιτητών, υποψηφίων διδακτόρων και μελών ΔΕΠ εκ μέρους του Τμήματος Τεχνολογιών Ψηφιακής Βιομηχανίας, καθώς και μεταπτυχιακών φοιτητών, υποψηφίων διδακτόρων και μελών ΔΕΠ εκ μέρους του Department of Computer Science and Electrical Engineering. Η κινητικότητα θα ξεκινήσει από το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025, κατόπιν σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος για υποβολή αιτήσεων εκ μέρους των ενδιαφερομένων. Υπεύθυνα μέλη ΔΕΠ για τη συμφωνία είναι ο Prof. Antorweep Chakravorty εκ μέρους του Department of Computer Science and Electrical Engineering, και η Καθ. Μαρία Τζαμτζή, εκ μέρους του Τμήματος Τεχνολογιών Ψηφιακής Βιομηχανίας.